Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

17.05.2026R.

1. Spowiedź każdego dnia powszedniego kwadrans przed Mszą św.

2. W miesiącu maju NABOŻEŃSTWO  MAJOWE  jest odprawiane  w kościele po Mszach św. o godz. 18.00. , w czwartki przed Mszą św. o godz. 9.00.

   A także na terenie parafii przy kapliczkach i krzyżach O GODZ. 17.00. porządek nabożeństw wywieszony jest w gablocie w kruchcie kościoła.

3. W sobotę 16.05.2026r. o godz. 9.00 proszę o posprzątanie kościoła rodziców i dzieci klasy II.

4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ogłaszam zbiórkę inwestycyjną na terenie parafii na zeralizowanie trzeciej inwestycji w tym roku. Dotychczas zrealizowaliśmy dwa zadania:

1) w lutym  w prezbiterium położyliśmy granitowe płytki, nową granitową ambonkę i stolik do paramentów sponsorowane przez przyjacół i  moją rodznę za 50 tys. zł. oraz ufundowany przeze mnie ołtarz za 45 tys. zł. Razem inwestycja kosztowała 95 tys. zł.

2) druga zrealizowana inwestycja to zakup nowych organów za 35 tys. zł. z ostatnich sześciu zbiórek inwestycyjnych na terenie parafii;

3) trzecia inwestycja, którą pragniemy zrealizować w listopadzie br. , to połołenie w płytek na powierzchni całego kościoła za 110 tys. zł oraz wymianę ławek z nową tapicerką za 45 tys. zł. Razem , czekająca na inwestycja, wyniesie 155 tys. zł. Ja z miłości do Matki Boskiej Częstochowskiej funduję nowe ławki za 45 tys. zł. 

Do was, moi drodzy parafianie, należy ufundowanie Matce Boskiej posadzki na powierzchni kościoła za 110tys. zł.

Nadmieniam, że na ten cel pozyskaliśmy już 10 tys. zl. od indywidualnych darczyńców z naszej parafii, za co im bardzo dziękuję.

Pozostałą należność 100 tys. zł. za zgodą firmy pana Formeli rozłożymy na 20 zbiórek inwestycyjnch na terenie parafii, tj od maja tego roku do grudnia 2027r. średnio po 5 tys. zł.

Bardzo proszę wszystkie rodziny o zaangażowanie się w realizację tak zaszczytnego celu, jakim jest upiększenie naszej parafialnej świątyni. Za złożone ofiary Bóg zapłać.